subota 03.02.2024.
21:56

Mogao je Ajaks do sva tri boda u finišu.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fudbaleri Ajaksa i PSV iz Ajndhovena odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) na "Johan Krojf areni" u derbiju 20. kola Eredivizije.

Ni sedmi put u nizu, "kopljanici" nisu uspeli da savladaju svog ljutog rivala. Istina je da deluju dosta čvršće i organizovanije u poslednje vreme, ali daleko su od nivoa na kojem su bili ranijih sezona.

Stiven Berghuis je u 19. minutu posle asistencije Brajana Brobija doveo domaćina u prednost, ali je Luk de Jong u 34. poravnao rezultat koji se ispostavio kao konačnim. Imali su gosti više pokušaja, ali oni bolji došli su od strane domaćina.

Brajan Brobi je propustio dobru situaciju u završnic kada levom nogom nije pogodio dalji ugao gola Beniteza, a onda je na mnogo ozbiljniji ispit golmana PSV stavio Tejlor odličnim udarcem u 91. minutu. Međutim, Argentinac je odlično reagovao.

Tako je PSV nastavio niz bez poraza u Erediviziji od čak 33 meča.