nedelja 08.11.2020.
14:04

Kapiten holandskog velikana overio pobedu na teškom gostovanju.

EPA-EFE/Maurice van Steen

Fudbaleri Ajaksa nastavili su pobednički niz u holandskom šampionatu trijumfom na gostovanju Utrehtu protiv istoimenog tima sa ubedljivih 3:0.

Doprinos u pobedi lidera Eredivizije dao je kapiten kluba Dušan Tadić, koji je u 71. minutu pogodio sa penala.

Reprezentativac Srbije je hladnokrvno pogodio u suprotnu stranu gola u koju se bacio golman Utrehta potvrdivši pobedu gostiju iz Amterdama.

Pogodak je došao samo šest minuta nakon što je zaradio žuti karton posle prekršaja nad rivalom.

Ajaksu je za razliku od prethodnih kola trebalo mnogo više vremena da načne rivala.

To su učinili tek u 62. minutu kada je Devi Klasen na asistenciju Zakarije Labijada postigao lep gol.

Delovalo je da će "kopljanici" stati na 2:0, ali su prednost uvećali u zaustavnom vremenu kada je rezervista Kvinsi Promens postigao gol u prvom minutu nadoknade vremena.

Ajaks je ovom pobedom ostao na čelu tabele nakon osam kola sa tri boda više u odnosu na drugoplasirani Vitese, koji će do kraja dana protiv Emena pokušati da se poravna na tabeli sa najvećim rivalom.

Tadiću će ovaj gol svakako uliti dodatno samopouzdanje pred odlučujući meč protiv Škotske za četiri dana, koji će rešiti pitanje odlaska na Evropsko prvenstvo.