nedelja 19.03.2023.
16:28

Velika pobeda gostiju.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fudbaleri Fejenorda savladali su ekipu Ajaksa u Amsterdamu rezultatom 3:2 u okviru 26. kola holandske Eredivizije.

Domaćinu nije pomogao ni pogodak kapitena reprezentacije Srbije Dušana Tadića, pa su gosti posle preokreta sada uvećali prednost u odnosu na najvećeg rivala na šest bodova na vrhu tabele.

Fejenord je poveo u petom minutu posle lepe akcije po levoj strani, Hartman je uposlio Santijaga Himeneza koji je rutinski savladao Ruljija.

Odgovor domaćina stigao je ubrzo, igrao se 17. minut kada je Edson Alvarez bio najviši u skoku posle kornera Berghuisa i glavom zatresao mrežu za izjednačenje.

Totalni preokret usledio je u 37. minutu, kapiten reprezentacije Srbije i Ajaksa Dušan Tadić pažljivo je ispratio akciju i posle dodavanja Bergvajna iz prve doveo klub iz Amstardema u vođstvo.

Fejenord je uzvratio na početku drugog poluvremena, Jahanbakš je probio po desnoj strani i dodao ka Sebatijanu Šimanskom koji je spretno gađao iznad golmana.

Vrhunac drame dogodio se u 86. minutu kada se Lutsharel Gertruida najbolje snašao u kaznenom prostoru i savladao Ruljija za veliko slavlje Fejenorda.