nedelja 08.10.2023.
21:33

Rutinski kod kuće.

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Ajntraht je u Frankfurtu savladao Hajdenhajm sa 2:0 u okviru sedmog kola nemačke Bundeslige. Tako je Ajntraht nastavio takmičenje sa tek pet primljenih golova, što je najmanje od svih timova. Ovo je ujedno i prvi trijumf tima iz Frankfurta od 20. avgusta u Bundesligi kada su u prvom kolu pobedili Darmštad.

Prilično izjednačena su oba tima na sredini tabele ove sezone, pa je ovo bio i svojevrstan derbi.

Ajntraht je poveo u 39. minutu preko mladog 19-godišnjeg Larsona, koji je stavio tačku na prvo poluvreme u kom je domaćin bio za nijansu nešto bolji.

U nastavku je Ajntraht bio prilično dominantan, doduše imali su posla i Trap i Miler na oba gola.

Međutim, u 72. minutu Ajntraht stiže do drugog gola preko Knaufa na asistenciju Buta za konačnih 2:0.

Ajntraht je sada osmi sa 10 bodova, dok je Hajdenhajm 10. sa sedam bodova.