petak 21.01.2022.
22:25

Neočekivani poraz Kostića i drugova.

EPA-EFE/Alex Grimm

Dvadeseto kolo nemačke Bundeslige počelo je večerašnjom utakmicom u Frankfurtu, gde je Arminija iz Bilefelda kao gost savladala ekipu Ajntrahta rezultatom 2:0.

Glavni deo posla gosti su uradili već u prvih pola sata. Vimer je u petom minutu doveo Arminiju u vođstvo, a konačnih 2:0 postavio je Šopf u 27. minutu meča, kada je Vimer bio u ulozi asistenta.

Naravno, pokušavali su domaći da uzvrate, do kraja prvog poluvremena Bore nije uspeo da prepolovi prednost Arminije, a sredinom drugog, u 66. minutu, i naš Filip Kostić je propustio odličnu priliku za ekipu Ajntrahta.

Ovo je treća uzastopna utakmica Ajntrahta bez pobede, ukupno sada imaju šest poraza i ostali su na osmom mestu sa 28 bodova, a Arminija je makar nakratko pobegla iz zone ispadanja i trenutno ima 21 bod na četrnaestoj poziciji.