AK - Katar slavio u poslednjoj utakmici prvog kola

sreda 09.01.2019.
21:16

Jubilarno deseto učešće na Azijskom kupu selekcija Katara otvorila je u velikom stilu, trijumfom nad Libanom u prvom kolu Grupe E.

Epa/Ali Haider

Organizator narednog Mundijala savladao je Liban sa 2:0 (0:0) u poslednjoj utakmici prvog kola grupne faze takmičenja i tako istakao kandidaturu za plasman u eliminacije.

Liban je posle kornera u 37. minutu stigao do vodećeg gola, usledila je velika radost jer je poslednji put ova selekcija postigla gol na Azijskom kupu oktobra 2000. godine, ali je sudija reagovao i poništio pogodak.

Katar u nastavku stiže do dva gola i pobede. Vođstvo Kataru doneo je Basam Hišam Al Ravi u 65. minutu posle prekida. Lopta je išla skoro pa po sredini gola ali golman Libana nije uspeo da interveniše.

Trijumf i prva tri boda na Azijskom kupu overio je Almoez Ali Zainalabidin Abdula deset minuta pre kraja utakmice.

Nakon prvog kola u Grupi E vodi Saudijska Arabija zbog bolje gol razlike u odnosu na Katar, a Liban i Severna Koreja su bez bodova. U drugom kolu sastaju se Liban - Saudijska Arabija i Severna Koreja - Katar.