subota 15.01.2022.
19:02

Posle Egipta, pod Nigerijom pao i Sudan.

AP Photo/Footografiia

Fudbaleri Nigerije pobedili su Sudan sa sigurnih 3:1 (2:0) u utakmici 2. kola grupne faze Afričkog kupa nacija.

Augustin Eguavon poseduje jednu od najjačih ekipa na ovogodišnjem turniru afričkog kontinenta i kao takva, selekcija Nigerije nije smela da dopusti sebi probleme protiv Sudana.

Vrlo brzo su postavili stvari na svoje mesto golom Samuela Čukuvedzea u trećem minutu posle asistencije Sajmona, a pred kraj prvog poluvremena Taivo Ivonji je duplirao prednost. Tada je bilo jasno da će moći malo i da popuste papučicu gasa, nisu forsirali, ali su uprkos tome još jednom pogodili u metu. Nakon asistencije, Sajmon je bio i strelac, a čast Sudana sačuvao je Kidir sa bele tačke.

Mogao je nigerijski sastav i ubedljivije da slavi, nedostajalo je malo i sreće, ali opet, sreća ih je pogledala kod gola Avonjija kada je napadač Union Berlina smestio loptu u mrežu.

Nigerija se plasirala u osminu finala ovog turnira, a drugi putnik traži se u Egiptu koji mora da se vrati nakon poraza u prvom kolu. "Faraoni" se susreću sa Gvinejom Bisao.