ponedeljak 21.08.2023.
22:40

Gosti iz Lombardije slavili u Bolonji.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Milana savladali su kao gosti ekipu Bolonje rezultatom 2:0 u prvom kolu italijanske Serije A.

Ako se po jutru dan poznaje, čini se da je klub iz Lombardije napravio pun pogodak dovođenjem Kristijana Pulišića.

Reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država bio je prilično raspoložen za igru večeras, te je i započeo akciju kod prvog gola kada je dodavanje Rajndersa u gol pretvorio Olivije Žiru u 11. minutu.

Doskorašnji fudbaler Čelsija je odličnu partiju krunisao prelepim golom deset minuta kasnije kada je posle odigranog duplog pasa sa Žiruom sa distance savladao Skorupskog na dalju stativu.

Bolonja, sa druge strane, nije ni imala sreće da postigne gol, a lako je mogla već u prvom minutu kada je Likojanis pogodio prečku.

U drugom poluvremenu, Ndoje je propustio izglednu priliku, dok je Milan nakon toga rutinski priveo posao kraju i pored velike terenske inicijative domaćina.