Al Ahli u četvrtfinalu Svetskog klupskog prvenstva

23:50

Egipćani sada idu na Sijetl Saunderse.

@AlAhly
@AlAhly

Fudbaleri Al Ahlija plasirali su se u četvrtfinale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su u Tandžiru pobedili novozelandski Okland siti sa 3:0.

Egipatska ekipa povela je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom koji je postigao Husein El Šahat, a prednost je udvostručio Mohamed Šerif u 56. minutu. Konačan rezultat postavio je Persi Tau pogotkom u 86. minutu.

Al Ahli će u četvrtfinalu u Tandžiru igrati protiv američkog Sijetl Saundersa 4. februara.

Istog dana u Rabatu marokanski Vidad Kazablanka igraće protiv Al Hilala iz Saudijske Arabije.

U polufinalu se takmičenju priključuju prvak Evrope Real Madrid i šampion Južne Amerike brazilski Flamengo.

Prvo polufinale na programu je 7. februara u Tandžiru, gde će Flamengo igrati protiv pobednika duela Vidada i Al Hilala, a dan kasnije Real će u Rabatu igrati protiv pobednika meča između Al Ahlija i Sijetl Saundersa.

Finale i utakmica za treće mesto igraju se 11. februara u Rabatu.