Al Ahli u epizodi "džaba vam novci, moji sinovci", Al Itihad isprašen za polufinale SP!

21:04

Egipatski velikan pokazao kvalitet i zasluženo slavio.

Al Ahly
Al Ahly

Aktuelni prvak Afrike Al Ahli plasirao se večeras u polufinale Svetskog klupskog prvenstva pošto je u Džedi savladali ekipu Al Itihada rezultatom 3:1.

Egipatski velikan zasluženo je stigao do slavlja i lakše nego očekivano eliminisao prvaka Saudijske Arabije koji u svojim redovima ima zvučna imena poput Karima Benzeme, Engoloa Kantea, Fabinja...

Al Ahli je poveo u 21. minutu kada je penal u pogodak pretvorio Ali Malul, dok je na drugoj strani Benzema promašio penal u finišu prvog poluvremena kada je zablistao golman El Šenavi.

Izabranici Marsela Kolera su sa dva brza gola početkom drugog poluvremena praktično prelomili meč.

Prvo je Husein El Šahat zatresao mrežu gostiju u 58, da bi tri minuta kasnije Emam Ašur praktično otklonio dilemu oko pitanja pobednika.

U finišu meča, Modeste je zaradio crveni karton tri minuta po ulasku u igru, iskoristio je to Al Itihad da smanji zaostatak preko Karima Benzeme, ali više od toga prvak Arabije nije mogao.

Al Ahli će se u polufinalu SP za klubove sastati sa Fluminenseom 18. decembra od 21 sat.