Alaves propustio šansu, mučiće se za opstanak

subota 08.05.2021.
16:11

Levante je, sa druge strane, praktično obezbedio opstanak.

EPA-EFE/DAVID AGUILAR

Do kraja je ostalo tri kola nakon ove utakmice za Alaves i Levante, a nakon današnje podele bodova (2:2), zadovoljniji su bili gosti koji su praktično opstali u ligi.

Sa druge strane, Alaves će se mučiti do kraja, već u ovom kolu bi mogao da upadne u opasnu zonu ukoliko Valjadolid pobedi Valensiju i Ueska ekipu Kadiza.

Alaves je stigao do prednosti danas preko Ponsa u 30. minutu utakmice, ali je Morales sa dva gola za šest minuta uspeo da preokrene rezultat. Prvi u 36. minutu, drugi u 42.

Alaves je jurio rezultat i stigao ga na kraju, i to preko Hoselua koji je pogodio u 87. minutu utakmice.

Ekipa Alavesa će do kraja sezone igrati protiv Elćea u gostima, potom protiv Granade kod kuće i na kraju gostuju Sevilji.