sreda 11.05.2022.
20:57

Iako nada poslednja umire...

EPA-EFE/JESUS DIGES

Pobeda Alavesa protiv Espanjola na svom terenu, bilo je 2:1 za nastavak nade što se tiče opstanka u Primeri.

Ekipa Alavesa je povela preko De La Fuentea u 7. minutu utakmice, da bi De Tomas izjednačio u 14. minutu meča.

Domaćinu je posao bio olakšan kada je Erera dobio crveni karton početkom drugog poluvremena, a Eskalante je postavio konačnih 2:1 u 59. minutu utakmice.

Dovoljno za tri boda, ali ne zavisi ništa od Alavesa do kraja, moraće da zabeleže obe pobede, a da Kadiz izgubi sve tri do kraja...

U duelu koji i nije bio toliko bitan ni za evropska takmičenja, a ni za ispadanje, Osasuna i Hetafe su remizirali 1:1.

Ojer je doveo domaće u prednost u 9. minutu utakmice, da bi autogolom Toro izjednačio rezultat u 20. minutu.

U 90. minutu Stefan Mitrović je dobio drugi žuti karton, ali nije vredelo domaćinu da stigne do pobede. Igrao je i Nemanja Maksimović svih 90 minuta.