nedelja 05.05.2024.
19:58

"Rosoneri" ispustili vođstvo u finišu meča.

EPA-EFE/Roberto Bregani

Fudbaleri Milana remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Đenove rezultatom 3:3 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Publika na San Siru mogla je da svedoči veoma efikasnoj partiji, ali ne i da ostane zadovoljna konačnih ishodom pošto su izabranici Stefana Piolija ispustili vođstvo u finišu meča.

Sve je počelo šokom za domaće navijače pošto je sudija Prontera dosudio penal za Đenovu posle prekršaja Tomorija.

Precizan sa bele tačke u petom minutu bio je novopečeni reprezentativac Italije Mateo Retegi.

Milan je morao da krene u totalnu ofanzivu, prilike su se stvarale jedna za drugom, pa su tako promašivali Pulišić, Leao i Ernandez.

Sve do 45. minuta kada je Alesandro Florenci iskoristio centaršut Čukvuezea i poravnao rezultat.

Drugo poluvreme počelo je slično kao i prvo - novim vođstvom Đenove koje je "Grifonima" doneo Kejleb Ekuban posle sjajnog dodavanja Voljaća već u 48. minutu.

Usledila je nova ofanziva "Rosonera", pogodak Čukvuezea je poništen zbog ofsajda, a udarac Ernandeza uspeo je da odbrani Martinez.

Španac je, pak, bio nemoćan u 72. minutu kada je Mateo Gabija bio najviši u skoku posle kornera Florencija.

Tri minuta kasnije, Olivije Žiru je u potpunosti preokrenuo rezultat kada je lepo zahvatio loptu posle dodavanja Pulišića i zatresao mrežu Đenove.

Puleni Alberta Đilardina, nekadašnjeg fudbalera Milana, nisu se predali, a takav pristup im se isplatio u 87. minutu kada su izjednačili posle udarca Retegija koji se odbio od Tijaoa za konačnih 3:3.