nedelja 24.01.2021.
14:16

Napadač potvrdio zašto je doveden.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa stigli su do treće uzastopne pobede u holandskom šampionatu pošto su u 18. kolu ne tako lagodno stigli do tri boda na gostovanju Fortuni u Sitardu slavivši sa 2:1.

Junak pobede bio je novajlija iz Vest Hema Sebastjan Ale, koji je nakon "posta" u prethodna dva kola pogodio mrežu domaćih u 64. minutu na asistenciju Nikolasa Taljifika.

Afrički napadač je izvanredno snašao i posle centaršuta Taljifika u padnu sproveo loptu u mrežu.

Prethodno je pri rezultatu 1:1 gostima iz Amsterdama poništen gol u 57. minutu pošto je Zakarija Labjad igrao rukom.

Ajaks je daleko bolje počeo meč, pokušavali su upravo Labjad i Ale, ali su "kopljanici" do vođstva stigli uz pomoć protivničkog igrača.

Igrao se 19. minut kada je Sebastjan Polter loše reagovao i glavom smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Pet minuta kasnije kapiten Dušan Tadić se obrukao promašivši čitav gol, a kazna za silne promašaje gostiju usledila je u 48. minutu kada je Mikael Tripan rutinski rešio situaciju u šesnaestercu gostiju.

Ajaks je ovom pobedom vratio tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Vitese, dok je Fortuna ovim porazom ostala na 19 bodova.

function resetIframeHeight(o) {    o.style.height = o.contentWindow.document.documentElement.scrollHeight + 'px';  }