utorak 25.10.2022.
23:08

Šta je sa sjajnim napadačem?

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je gol večeras u porazu Juventusa od Benfike rezultatom 4:3.

"Bjankoneri" su izgubili sve šanse za plasman u nokaut fazu, a možda i srpskog napadača na duži period, što bi moglo da ima katastrofalan uticaj i na reprezentaciju Srbije pred Mundijal u Kataru koji nas uskoro očekuje.

Bio je Vlahović strelac izjednačujućeg pogotka za Juve u 21. minutu, ali se nakon toga "raspala" igra Alegrijevog tima.

Benfika je do 50. minutu vodila sa ogromnih 4:1, a Alegri 20 minuta kasnije odlučio da iz igre izbaci Vlahovića.

Mislilo se da je to potez predaje Juventusovog trenera, ali to nije bio slučaj. Vlahović je zbog povrede aduktora zatražio izmenu, a gosti do kraja meča uspeli da postignu još dva pogotka, nedovoljno za bod na "Da Lužu".

Sada nam preostaje da čekamo lekarski pregled i nadamo se da je sa Vlahovićem ipak sve u redu i da ćemo ga gledati na Mundijalu. Bez njega bi sve bilo znatno teže za "orlove".