Alegri posle gola Dušana Vlahovića: "Bio je kritikovan, mora da se smiri"

subota 23.12.2023.
21:15

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u gostima Frosinone sa 2:1, u utakmici 17. kola italijanske Serije A.

Alfredo Falcone/LaPresse via AP)

Pobedu klubu iz Torina je golom glavom doneo Dušan Vlahović u 81. minutu.

Srpski napadač, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena, zatresao je mrežu domaćeg tima i u 90. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Vlahović je nakon meča istakao da nije bio ljut zbog odluke Alegrija da ne započne utakmicu.

"Imao sam veliku želju da pobedimo i pomognem timu, obradujem navijače. Svakako da nije lako za napadača kada ne postiže golove ili ne čini to konstantno. Ali ja sam ostao miran. Radim svakodnevno da bih pomogao timu. Nadam se da ću pomoći još više.

Svakako mi nije bilo lako da prihvatim odluku trenera, poštovao sam njegov izbor. Oni koji ulaze kao zamene su važni kao i oni koji igraju od početka. Nisam bio ljut niti bilo šta, znao sam da mogu da odlučim sa klupe, pa sam bio miran. Nema nikakvih problema", rekao je Vlahović.

Novinare je interesovalo i šta trener "stare dame" Maks Alegri misli o partiji Srbina.

"Odigrao je tri dobre utakmice, ali je bio kritikovan, pa je morao da se smiri. Dosta je pomogao u poslednjim minutima. Zna da mora da napreduje, posebno na mentalnom nivou. Igrao je dobro kada je ušao u igru", smatra Alegri.