Aleksić "gura" Bašakšehir - Sjajna trka u Turskoj!

20:55

Biće neizvesno do samog kraja.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Danijel Aleksić je odigrao bitnu ulogu u novoj pobedi istanbulskog Bašakšehira.

Slavio je njegov tim sa 3:1 na neugodnom gostovanju poslednjeplasiranom Umranijesporu. Bašakšehir je poveo golom Aleksića već u drugom minutu, uzvratio je Najir kod domaćih za 1:1 samo petnaestak minuta kasnije.

Gosti su prelomili meč u drugom poluvremenu. Gurler je pogodio za vraćanje prednosti u 57. minutu, da bi Ndajišimije rešio pobednika u nadoknadi i postavio konačnih 3:1.

Bašakšehir se tako vraća u trku za titulom u turskoj Super Ligi. Sa 14 odigranih utakmica izjednačeni su bodovno sa Galatasarajem koji ima utakmicu manje na drugom mestu, dok Fener ostaje prvi sa 29 bodova uz 13 odigranih utakmica. Ovo je bitna pobeda za Aleksićev tim, podsetimo Bašakšehir je na pauzu otišao porazom od 7:0 na svom stadionu od strane Galate.

Danijel Aleksić je u dosadašnjem prvenstvu na 14 utakmica postigao tri gola uz jednu asistenciju.