Aleksiiiiiis za preokret Marseja i poraz Remsa posle 19 utakmica

nedelja 19.03.2023.
22:38

Preokret Marseja.

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Sećamo se svi španskog komentatora posle poznatog nam i gola Aleksisa Sančeza u pobedi Barselone nad Realom i čuvenog ,,Aleksiiiiiiis". E pa, isti ovaj momak večeras je bio heroj Marseja u pobedi nad Remsom i preokreta od 2:1.

Rems je poražen ove sezone posle 19 utakmice u francuskoj Ligi 1.

Poveli su domaći golom Folarina, koji je primio pas u petercu i sa male udaljenosti savladao golmana.

Čekalo se tri minuta da proradi Aleksis Sančez. Čileanac je iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara pucao visoko preko živog zida i poslao loptu baš tamo gde treba, u gol Remsa.

Bilo je ovo veče omalenog napadača, koji je preokrenuo rezultat do kraja prvog dela meča, u 29. minutu igre. Posle dugog i preciznog centaršuta Lopeza, primio je loptu na ivici kaznenog prostora i iskoristio praktično nepostavljenu odbranu Remsa za još jedan pogodak na meču

Rems je konstantno napadao, ali je odolevao je Marsej naletima domaćih. U trećem minutu nadoknade utakmice Folarin je poslao loptu u gol, ali se odbila od stativu.