Amorimu kapa dole, evo zbog čega Junajted ne sme da smeni menadžera!
Portugalac siguran, makar još sedam nedelja!

Povezane vesti
Kako pišu engleski mediji, Džim Retklif, manjinski akcionar, ali i prvi čovek u klubu kada je u pitanju sportski deo će danas razgovarati sa menadžerom Amorimom kada je u pitanju situacija u klubu, odnosno loši rezultati. Ono što je jasno da Junajted čekaju teški mečevi, pre svega derbi sa Čelsijem za vikend, posle toga do pauze igraju protiv Brentforda u Londonu, pa Sanderlenda na "Old Trafordu". Mnogi veruju da će, ako ne bude poboljšanja, Amorim biti smenjen do oktobra i sledeće pauze, odnosno da na klupi neće dočekati najveći meč engleskog fudbala, sudar sa Liverpulom.
Ali, to se neće desiti, razlog je novac.
Naime, Amorim ima klauzulu u ugovoru da ako ga smene u prvih godinu dana mandata, Junajted mora da mu isplati oko 13 miliona evra. Na to dodajte da moraju da isplate i njegov brojni stručni štab pa je jasno da sigurno do 1. novembra ostaje na klupi.
On je u maju rekao da će otići bez obeštećenja, ako klub bude nezadovoljan, ponovio je prošle nedelje da ne odustaje od svojih principa i fudbalske ideologije i da klub slobodno može da ga smeni, ali niko ne veruje da će oprostiti toliki novac.
Potpisao je po dolasku u novembru ugovor do kraja naredne sezone, vredan sedam miliona po godini neto, niko se ne odriče tih para.
Junajted je već isplatio bogatstvo za smenjene trenere posle Ser Aleksa.
Naime, redom su Mojes, Vaqn Gal, Murinjo, Solskjer i Ten Hag, uzimali obeštećenje za odlazak, kada se sve sabere, na smene trenera je Junajted potrošio oko 70 miliona evra za odštetu. Ova Amorimova bi bila najveća posle Murinjove koji je uzeo gotovo 20 miliona funti kada je smenjen.
Recimo i to da je finansijska situacija kritična. Ineos će ukinuti ukupno 250 radnih mesta u klubu od kada je došao, finansijski izvešta za 2023. je iskazao gubitak od 130 miliona, uskoro ćemo saznati i ovaj novi za prethodnu godinu, a ono što je simptomatično je gubitak marketiške trke sa Sitijem. Naime, od ugovora, Siti već sada zarađuje više od komšija i to 40 miliona, priča se da razlika raste u korist "Građana". Junajted nije prodao sve korporativne boksove, što je do pre neku godinu bilo nezamislivo, pa su bili prinuđeni da smanje cene, kako bi povećali potražnju. I oni boksovi koji su prodati, pretplatnici sada smanjuju cene za ulazak u VIP ložu.
Sve u svemu, situacija je daleko od dobre, Amorimu se zamera da se krije kada stvari idu loše, da je imao dosta neprimerenih izjava, poput one da bi pre pustio da igra 63-godišnjeg trenera golmana nego Rašforda, kao i još par sličnih. Uz to, kao da su jedva dočekane Bajindirove greške da se ukaže da Onana i nije bio tako loš. Afrički golman je debitovao u porazu Trabzona od Fenera i bio igrač utakmice sa devet odbrana. Doduše, ako ste videli gol, bio je to klasični Onana, odbrani čudo, ali je i krivac za pogodak.
Da su rezultati bolji, ovo se ne bi pominjalo, stalno se priča i da igrači nemaju vere u Amorimove metode, mada postoje i drugi glasovi iz svlačionice. Starija grupa igrača, predvođena Mekgvajerom, smatra da je krivica fudbalera veća od one stručnog štaba.
Videćemo, do novembra, ako se novac "pita" Amorim je siguran, posle toga ko zna. Pominju se pre svih Iraola iz Bornamuta, ali i Marko Silva iz Fulama, pa i Glasner iz Palasa. Murinjov povratak je isključen, on se vratio, ali u Benfiku, ostaje Solskjer, ali to je malo verovatno i nema nikakvih pregovora sa legendom kluba.
0 Komentara