Anćeloti nastavlja da kroti velikane, Arsenal pao na Gudisonu, Everton na drugom mestu!

subota 19.12.2020.
20:26

Liverpulski tim stigao do treće pobede u nizu.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Evertona ostvarili su i treći trijumf iz isto toliko mečeva protiv velikih ekipa iz Premijer lige pošto su u 14. kolu na svom Gudisonu savladali Arsenal 2:1.

Posle Čelsija i Lestera izabranici Karla Anćelotija su savladali i posrnuli Arsenal i tako posle tri pobede iz iz isto toliko mečeva overili izlazak iz krize izbivši na drugo mesto.

Već u 15. minutu Majkl Kin je raspalio loptu, koja je završila pored leve stative, ali je sedam minuta kasnije usledila radost za domaći tim.

Nakon centaršuta Ivobija ka Dominiku Kalvert-Luinu loptu je nesrećno u svoju mrežu poslao Rob Holding, a momci u plavim dresovima su krenuli u slavlje.

Usledio je odgovor na drugoj strani kada je Andre Mariner svirao penal nakon starta Toma Dejvisa.

Loptu je uzeo Nikolas Pepe i lako je smestio u mrežu za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a novo vođstvo Evertonu doneo je visoki štoper Jeri Mina.

Korneru je prethodio sjajan udarac Kalverta-Luina, koji je posle intercencije Lenoa završio u korneru.

Udarac iz ugla je izveo Gilfi Sigurdson, a Mina je bio najviši u skoku i precizno smestio loptu iza leđa čuvaru mreže "tobdžija".

Samo desetak minuta kasnije David Luiz je iz veoma izgledne prilike pogodio stativu.

Do kraja susreta Arsenal je bio nešto konkretniji, ali nedovoljno da Pikford drugi put na meču kapitulira.