nedelja 29.09.2024.
22:37

"Partenopei" igraju sve bolje kako sezona odmiče.

Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu ekipu Monce rezultatom 2:0 u meču šestog kola italijanske Serije A.

Nakon potpuno neočekivano lakog poraza u Veroni, čini se da je Antonio Konte posložio tim po svojoj meri koji je večeras nastavio niz od šest utakmica bez poraza tokom kojeg je jedini remi bio onaj u Torinu od Juventusa.

Igrao se 22. minut kada je Mateo Politano sjajno probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i sam uspešno okončao akciju preciznim udarcem.

Nije se dugo čekalo na novi gol "Partenopeija".

Monca je neuspešno pokušala da izgradi napad iz poslednje linije, loptu je presekao Angisa nakon čega je ona došla do Mektominija, a Škot je uz malo sreće proigrao Hviču Kvaracheliju koji nije mogao da promaši gol Turatija u 33. minutu.

Početkom drugog poluvremena, udarac Mektominija glavom otišao je pored gola, isto se dogodilo i sa udarcem Maldinija iz slobodnog udarca, a nakon toga nije bilo situacija koje bi mogle da donesu promenu rezultata.

Napoli je večerašnjim trijumfom zauzeo prvu poziciju u Seriji A sa 13 bodova, dok je Monca pretposlednja sa samo tri osvojena boda.