Arhitekta Julijan Rajerson, izvođač radova Serhu Girasi, Dortmund razbio Majnc!

Autor: Ivan Cvetković
petak 13.02.2026.
22:24
Izvor: Sportske.net

Sve je bilo gotovo već posle prvih 45 minuta.

AP Photo/Martin Meissner
AP Photo/Martin Meissner

Povezane vesti


Fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu ekipu Majnca rezultatom 4:0 u meču 22. runde nemačke Bundeslige.

Odličnu seriju pobeda u 2026. godini nastavili su “milioneri” i večeras pošto su prilično rutinski i bez većih poteškoća opravdali ulogu favorita protiv Majnca, te sjajnom igrom u prvom poluvremenu već do odlaska na odmor rešili pitanje pobednika.

Posebno su se istakli dvostruki strelac Serhu Girasi, ali i trostruki asistent Julijan Rajerson.

Domaćin je poveo već u desetom minutu kada je odličan centaršut Rajersona iskoristio Serhu Girasi da glavom matira nemoćnog Baca.

Pet minuta kasnije, Dortmund stiže do novog gola, ponovo je arhitekta bio Rajerson koji je iz igre lepo uposlio Maksimilijana Bajera, a 23-godišnji Nemac se lepo snašao pred golom protivnika.

Do odlaska na odmor videli smo još jednu promenu rezultata, koban po goste ponovo je bio Girasi pošto je iskoristio novu sjajnu asistenciju Rajersona iz kornera u 42. minutu.

Drugi deo meča praktično je bio rutinsko obavljanje posla, konačan rezultat postavio je Kor autogolom u 84. minutu, pa je Dortmund lako sačuvao prednost i osvojio svoj 51. bod, te se učvrstio na drugoj poziciji na tabeli Bundeslige.

Majnc je 14. sa 21 bodom.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke