petak 18.08.2023.
22:42

Vudi pravi "džoker".

EPA-EFE/JEROEN PUTMANS

Fudbaleri Notingem Foresta savladali su Šefild junajted sa 2:1 u uvodnom meču drugog kola engleske Premijer lige.

Heroj pobede "šumara" bio je dvostruki asistent večeras desni bek Serž Orije.

Počelo je sjajno za "šumare". Igrao se četvrti minuta kada je Orijer uputio odličan centaršut pravo na glavu Taiva Avonija, a korpulentni napadač glavom zatresao mrežu povratnika u eliti.

U nastavku prvog poluvremena Forest je bio bolji rival, ali nije uspeo da duplira prednost.

Nakon samo tri minuta igre u nastavku usledio je šok na "Siti graundu". Letošnja akvizicija Šefilda iz Koventrija Gustavo Hamer raspalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora i pogodio pravo pod šreču gola domaćih.

Kada se činilo da će se utakmica završiti nerešenim ishodom menadžer Foresta Stiv Kuper ubacio je u igru iskusnog napadača Krisa Vuda umesto Avonija, a centarfor iz Novog Zelanda u 90. minutu iskoristio još jednu sjajnu asistenciju Orijea i postigao gol vredan trijumfa "šumara".