Arhitekta Sergej rastužio Nikolu i Dušana, Interova rutina i Romin preokret!

sreda 27.10.2021.
22:40

U terminu od 20.45 večeras su odigrane tri utakmice 10. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAM

"Srpski derbi" između Lacija i Fiorentine okončan je minimalnom pobedom ekipe Sergeja Milinkovića Savića.

"Ljubičastima" je presudio Pedro upravo posle dodavanja reprezentativca Srbije i tako doneo trijumf Rimljanima.

Sa druge strane, Nikola Milenković i Dušan Vlahović su odigrali čitav meč, ali nisu uspeli da spreče poraz gostiju.

Fudbaleri Intera savladali su Empoli rezultatom 2:0.

Gosti iz Milana poveli su u 34. minutu golom Danila D'Ambrozija, a sve je pošlo po zlu za Empoli posle isključenja Rićija.

Federiko Di Marko je svojim golom u 67. minutu praktično "zatvorio" utakmicu, te je Inter ostvario rutinsku pobedu.

Zanimljivo je bilo na Sardiniji gde je Roma savladala Kaljari sa 2:1 posle preokreta.

Domaćin je poveo golom Leonarda Pavoletija u 52. minutu, ali je Rodžer Ibanjez u 71. poravnao rezultat.

Pobedu Žozeu Murinju doneo je Lorenco Pelegrini posle sjajnog slobodnog udarca koji je izveo u 78. minutu meča.