Arminija izdržala 70 minuta u Minhenu, a onda je Sane vratio Bajern na vrh Bundeslige!

subota 27.11.2021.
20:22

Minimalac aktuelnog prvaka Nemačke.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu Arminiju iz Bilefelda rezultatom 1:0 u okviru 13. kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je od samog početka meča preuzeo inicijativu, u prvom poluvremenu je pretio preko Milera i Levandovskog, no promene rezultata nije bilo.

Nastavak je doneo još veću ofanzivu Bavaraca, Liroj Sane je u dva navrata propustio da dovede svoj tim u vođstvo, ali je konačno uspeo u 71. minutu kada je lepim udarcem savladao Ortegu.

Nakon toga, Ortega je odbranio Komanov udarac, Gnabri je pogodio prečku, pa se rezultat do kraja meča nije menjao.

Bajern je nakon ove pobede vratio čelnu poziciju u Bundesligi sa 31 bodom, dok je Arminija pretposlednja sa devet.