Arsenal bolji od Sitija - Odbrane oba tima katastrofalne

21:26

Izabranici Arsena Vengera su slavili sa 3:2 protiv Gvardioline čete.

twitter.com/Arsenal

Arsenal je bio bolji rival tokom čitavog susreta, a mrežu "Građana" su tresli u tri navrata.

Ekipa sa "Etihada" ima očiglednih problema u odbrani, a samo zahvaljujući lošoj realizaciji igrača Arsenala nisu primili još 2-3 pogotka.

Venger se na startu odlučio za sledeći sastav:

Arsenal

Bivši trener Barselone i minhenskog Bajerna je odlučio da priliku u startnoj postavi da sledećim igračima: Kabaljero, Zabaleta, Fernando, Kolarov, Kliši, Fernandinjo, Silva, Delf, Nolito, Sterlig i Aguero.

Poveo je Mančester Siti, nakon jedne kontre koji je započeo Zabaleta. On je poslao pas ka Sterlingu, koji je sa desne strane uputio centaršut u srce kaznenog prostora, a na pravom mestu se našao Aguero.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću za Siti, a na startu drugog dela, u 50. minutu igre, je Arsenal uzvratio.

Beljerin je poslao dobru loptu napred, do nje je došao Volkot. On šalje pas ka Ivobiju koji se nalazio na ivici kaznenog prostora "Građana", a mladi napadač se snalazi u maniru prekaljenog golgetera, i trese mrežu Sitija za izjednačenje.

U narednim minutima je viđena inicijativa Arsenala, a u 59. minut je Aleksis zatresao prečku iz slobodnog udarca.

Samo pet minuta nakon toga je Volkog imao sjajnu šansu, ali je Hart uspeo da sačuva svoj gol. Inicijator i ove akcije je bio Ektor Beljerin.

Do preokreta su "Tobdžije" došle upravo preko Volkota, koji je nakon duplog pasa sa Aleksisom izbio sam pred Harta, te mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Arsenal je povisio na 3:1 nakon opšte konfuzije u odbrani Mančester Sitija. Veliki nesporazim dvojice igrača Sitija je iskoristio Volkot, on je klizećim startom loptu poslao ka Kazorli, Hart je bio brži od Španca ali je na loptu potom naleteo Akpom, kome nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu.

Konačan rezultat je postavio Keleči Iheanačo, na asistenciju Hesusa Navasa.

Golove sa ovog susreta možete pogledati OVDE.

Treba napomenuti da se u finalnim minutima utakmice povredio i defanzivac Arsenal Gabrijel Paulista, a u narednim satima će se znati koliko će Brazilac odsustvovati sa terena.