nedelja 18.09.2022.
14:53

Još jedna sjajna partija Artetinog tima.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju Brentfordu sa 3:0 u meču osmog kola engleske Premijer lige.

"Tobdžije" su ovom pobedom pretkle Mančester siti na vrhu prvenstvene tabele. Ekipa Mikela Artete nakon sedam odigranih utakmica ima šest pobeda i samo jedan poraz.

Gosti su bili mnogo bolji rival danas i poveli u 17. minutu golom štopera Vilijam Salibe nakon odlično izvedenog korenera Sake.

Desetak minuta kasnije Arsenal je udvostručio prednost. Na scenu je stupio sjajni napadač Gabrijel Žezus i glavom pogodio mrežu "osica", odličan centaršut uputio je Džaka.

Sve dileme oko pitanja pobednika rešene su posle četiri minuta igre u drugom delu, kada je novajlija Fabio Vijeira postigao fenomenalan prvenac za Arsenal i postavio konačan rezultat.