ponedeljak 16.05.2022.
22:54

Neverovatno...

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Arsenala izgubili su danas u gostima od ekipe Njukasla rezultatom 2:0 u 37. kolu Premijer lige.

Za Arsenal je ova utakmica bila biti ili ne biti i opet je uspeo da pokvari. Arsenal je uoči ovog kola ima bod više od Totenhema, koji ga je u nedelju preskočio pobedom nad Barnlijem.

Arsenal je do večeras držao konce u svojim rukama za plasman u LŠ, a sada je praktično nemoguće da se domogne četvrtog mesta.

Totenhem ima dva boda više i zicer protiv Noriča u poslednjem kolu u gostima da overi plasman u Ligu šampiona. Arsenal mora da pobedi Everton i da se nada porazu Totenhema i zato je ovo veliko razočaranje za navijače "tobždija".

Ipak, Arsenal večeras nije zaslužio ni bod. Bio je očajan, dok je Njukasl zasluženo došao do pobede.

U 55. minutu Njukasl je poveo pošto je Ben Vajt nespretno iz klizećeg savladao Remzdejla za 1:0.

Mikel Arteta je odmah reagovao izmenama, ušli su Martineli, Pepe i Lakazet, ali Arsenal nije uspeo da se vrati.

U 85. minutu Gimaraeš je postigao drugi pogodak za Njukasl i stavio tačku na ovaj meč.

Njukasl se tako na najlepši mogući način oprostio od ove sezone pred svojim navijačima koji zasigurno očekuju da ekipa Edija Haua nastavi u još boljem ritmu naredne sezone.

S druge strane, Arsenal polako mora da se pomiri sa sudbinom da će nastupati u LE i da je ispustio Ligu šampiona isključivo samo svojom krivicom...