subota 02.10.2021.
20:23

''Tobdžije'' večeras bez municije.

Beta/Ashley Western/PA via AP

Posle očajnog starta sezone, Arsenal je vezao tri pobede u prethodna tri kola Premijer lige, a večeras je i ta serija prekinuta, pošto su ''Tobdžije'' remizirale bez golova, 0:0 protiv Brajtona u gostima.

U utakmici sedmog kola Premijer lige, Brajton je mogao do vođstva u 21. minutu kada je Šejn Dafi u gužvi pred golom Arsenala poslao loptu iznad prečke, a dva minuta kasnije na drugoj strani je pripretio Obamejang.

Drugo poluvreme nije donelo veća uzbuđenja, izgledna situacija za Arsenal dogodila se u 76. minutu kada je Smit Rou bio u solo-prodoru, ali je golman Robert Sančez uspeo da ukroti njegov udarac.

Brajton je u 86. minutu uspeo da izvrši pritisak pred golom gostiju, a Ramsdejl je uspeo da u poslednjem trenutku izbije loptu ispred Mopaja.

I u preostalih nekoliko minuta Brajton je imao inicijativu, u nadoknadi vremena je viđena i jedna sporna situacija kada se u VAR sobi proveravalo da li ima elemenata za penal u korist domaćih, ali je odlučeno da se igra nastavi.

Posle ovakvog epiloga, Brajton je ostao na petom mestu sa 14 bodova, a Arsenal je deveti sa deset osvojenih bodova.