nedelja 17.09.2023.
19:25

Trosar presudio upornom Evertonu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Arsenala pobedili su Everton u Liverpulu sa 1:0 u petom kolu Premijer lige.

Na taj način se vicešampion Engleske izjednačio na drugom mestu sa Totenhemom i Liverpulom. Sve tri ekipe imaju po 13 bodova, dva manje od stopostotnog šampiona Mančester sitija.

Everton je sa samo jednim bodom na 18. poziciji.

Težak meč je imao Arsenal na Gudisonu, ali je uspeo da tamo pobedi posle dugih šest godina.

Menadžer Evertona Šon Dajš je uradio ono što najbolje zna, "umrtvio" je igru, otupio Arsenalu sva "oružja" i velikih šansi ispred njegovog gola nije bilo i pored stalne inicijative gostiju.

Martineliju je u 20. minutu poništen gol nakon provere u VAR sobi, a Brazilac se potom povredio i u 24. minutu svoje mesto ustupio Leandru Trosaru.

Upravo je Trosar bio heroj Arsenala i "otključao je bravu" čvrstih "karamela" u 69. minutu. Bila je to sjajna timska akcija "tobdžija", koji su odbranu Evertona poremetili i  izbacili nizom kratkih pasova. Na kraju je Saka proigrao Trosara, a Belgijanac je preciznim udarcem savladao Pikforda, za 0:1.

U finišu nije bilo uzbuđenja. Arsenal se zadovoljio sa teško stečenom minimalnom prednošću, dok Everton nije imao snage, a ni znanja, da zapreti, pa se rezultat nije menjao.