ponedeljak 21.08.2023.
22:59

Druga pobeda Arsenala.

AP Photo/Kin Cheung

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u drugom kolu Premijer lige.

Arsenal je večeras bio bolji rival i imao je više prilika, već u drugom prvu je imao Martineli, potom su do odlaska na odmor pokušavali Nketia koji je pogodio stativu i još jednom je bio zamalo neprecizan.

Arsenal je zasluženo poveo na startu drugog poluvremena, golman Palasa Sem Džonston oborio je Nketiu, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa 11 metara bio je Odegard.

Međutim, Arsenal je olako prepustio stvari slučaju, preciznije - Tomijasu. On je u 60. i 67. minutu zaradio dve javne opomene, prvu zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta, potom i zbog povlačenja sa leđa, pa su gosti poslednjih 25 minuta imali igrača manje.

Mikel Arteta je momentalno uveo Gabrijela, koji je i večeras neočekivano ostao na klupi, izašao je Martineli, pa je Arsenal stao ispred gola.

Palas nije imao mnogo kreatinih napada, jedan centaršut sa levog boka i loš pokušaj glavom Ahamade bilo je sve što je uspeo tim Roja Hodžsona.

Arsenal je do kraja sačuvao prednost i tako upisao drugi trijumf, dok Palas ostaje na tri osvojena boda.