petak 22.10.2021.
22:58

Odlična partija izabranika Mikela Artete.

EPA-EFE/NEIL HALL

Arsenal se večeras vratio na pobednički kolosek posle dva remija i ubedljivo savladao kod kuće Aston Vilu sa 3:1 u devetom kolu engleske Premijer lige.

Igrao se 23. minut kada je Smit Rouv odlično izveo korner i pronašao Tomasa Parteja koji je loptu okrznuo glavom i sproveo je u gol.

U finišu prvog poluvremena posle konsultacije sa VAR sobom, sudija je dodelio "tobdžijama" penal zbog faula nad Lakazetom.

Obamejangov udarac je isprva uspeo da odbrani Martinez, ali je Gabonac iz druge postigao gol.

Nastavio je domaćin da igra u visokom ritmu, pa je nakon odlične kontre Emila Smita Rouva praktično "zatvorio" utakmicu.

Aston Vila je stigla do utešnog pogotka zahvaljujući Remziju u 82. minutu.

Arsenal se nakon večerašnjeg trijumfa nalazi na devetom mestu Premijer lige sa 14 bodova, dok je Aston Vila 13. sa četiri boda manje.