nedelja 06.03.2022.
16:57

Velika pobeda "tobdžija".

AP Photo/Matt Dunham

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Votforda rezultatom 3:1 u 28. kolu Premijer lige.

Arsenal je odigrao odličan meč, a sve je počelo golom Odegora koji je u petom minutu iskoristio asistenciju Sake za 0:1.

Ipak, Votford je ubrzo uzvratio i to majstorijom Ćuća koji je posle asistencije Kika makazicama savladao Ramsdejla za 1:1.

Arsenal je do novog vođstva došao u 30. minutu i to posle prelepog duplog pasa, Lakazet je petom ostavio za Saku koji je poslao loptu pod prečku za 1:2.

Sve dileme oko pobednika rešio je Martineli u 52. minutu efektnim golom sa 18 metra, posle prelepe akcije i nove asistencije Lakazeta.

Votford je uspeo da vrati nadu u 87. minutu, kada je Musa Sisoko pogodio za 2:3, nakon što se odlično snašao u petercu

Arsenal je uspeo da sačuva prednost i sada je četvrti na tabeli sa 48 bodova. Ono što je mnogo važnije, Junajted ima bod manje i čak dva meča više, a Vest Hem ima tri manje i čak tri utakmice više.

Arsenal definitivno sve stvari sada drži u svojim rukama, što se ne može reći za Votford koji je korak bliže ispadanju.