četvrtak 25.06.2020.
21:01

Odigrane su dve utakmice 31. kola Premijer lige, Arsenal - konačno.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Sautemptona rezultatom 2:0, dok je Barnli kao gost savladao Votford - 1:0.

Arsenal je konačno proradio i osvojio tri boda posle dva vezana poraza od Mančester Sitija i Brajtona.

Arsenal je u vođstvo došao u 20. minutu, kada je Nketia iskoristio katastrofalnu grešku golmana Mekartija, koji je želeo da ispuca loptu, ali je pogodio Nketiju koji je lako pogodio mrežu za 1:0.

Sautemtpon je sve šanse za osvajanje bodova izgubio kada je u 85. minutu Stivens zaraadio direktan crveni karton.

Dva minuta kasnije, proradio je i drugi Arsenalov klinac Vilok, koji postavlja konačnih 2:0.

U drugom meču, Barnli je na svom stadionu pobedio Votford rezultatom 1:0, a jedini strelac na meču bio je Džej Rodrigez.

Arsenal je i dalje deveti i daleko od Lige šampiona, Barnli ima samo bod manje. Votford je i dalje nesiguran, sa bodom iznad zone ispadanja, dok je Sautempton siguran na 14. mestu sa 37 bodova.