17:54

Još jedan Partizanov stranac ima reprezentativne obaveze ovih dana.

Starsport
Starsport

Takuma Asano igra sjajnu sezonu u Partizanu, jedan je od najboljih strelaca Linglong Superlige sa do sada 16 postignutih golova, a od njega je trenutno efikasniji samo Milan Makarić iz Radnika sa 17 golova.

Naravno, njegove odlične partije i golovi nisu ostali neprimećeni u Japanu, pa je Asano i ovoga puta pozvan u nacionalni tim.

Juče je Japan odigrao prijateljsku utakmicu sa selekcijom Južne Koreje, ostvario je ubedljiv trijumf rezultatom 3:0, a Asano je priliku da zaigra dobio od 77. minuta, kada je zamenio Osaka.

Japanci su već u prvih pola sata stigli do dva gola prednosti, pogocima Jamanea i Kamade, a šest minuta pošto je Asano ušao u igru, Endo je postavio konačnih 3:0.

Ovaj meč je bio priprema Japancima za duel sa Mongolijom u utorak, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.