19:32

Kompletirano je šesto kolo nemačke Bundeslige.

Beta/Bernd Thissen/dpa via AP

Večeras su odigrane poslednje dve utakmice ovog kola.

Najpre je Bohum dočekao ekipu Štutgarta u utakmici koja je završena bez golova, rezultatom 0:0. Bivši napadač Partizana Takuma Asano se vratio u tim Bohuma posle povrede, odigrao je večeras dvadesetak minuta, ali ni sa njim u timu Bohum nije uspeo da pobedi. Ipak, ako im je za utehu, prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza. Od srpskih internacionalaca u ekipi Bohuma, Mašović je odigrao ceo meč, a Pantović nije dobio priliku da zaigra.

Na tabeli, Bohum je pretposlednji sa samo četiri boda, Štutgart ima bod više na trinaestoj poziciji.

Jedini koji je večeras postizao golove bio je tim Frajburga koji je na svom terenu savladao ekipu Augsburga rezultatom 3:0. Sve je rešeno još u prvom poluvremenu, kada su postignuta sva tri pogotka.

Kubler je već u šestom minutu doveo Frajburg u vođstvo, a prednost je duplirao Holer u 25. minutu na asistenciju Egeštajna.

Konačnih 3:0 postavio je Grifo u 33. minutu iz jedanaesterca.

Frajburg je i dalje bez poraza od početka sezone, sada ima 12 bodova, a Augsburg je na petnaestoj poziciji sa pet osvojenih bodova.