četvrtak 02.02.2023.
22:59

Rutinska pobeda Reala, Valensija potpuno bezopasna, ali brinu povrede dvojice važnih igrača.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

U odloženoj utakmici 17. kola španske La Lige, Real Madrid je pred svojim navijačima na ''Santijago Bernabeu'' savladao Valensiju rezultatom 2:0 i tako smanjio zaostatak na tabeli za vodećom Barselonom na pet bodova razlike.

Bila je ovo potpuno zaslužena pobeda kraljevskog kluba koja je mogla da bude i ubdljivija.

Marko Asensio je već u trećem minutu propustio veliku priliku da Real dovede u vođstvo, a domaći su tokom čitavog prvog poluvremena imali inicijativu, stvarali prilike, ali ih nisu koristili.

Militao je u 36. minutu morao da napusti teren zbog povrede, zamenio ga je Karvahal, što je bio prvi od dva kadrovska problema koji su se pojavili u Realu tokom večerašnjeg meča.

Ta izmena nije promenila sliku na terenu, a Ridiger je pred sam kraj prvog dela igre zatresao mrežu Mamardašvilija posle kornera sa leve strane. Međutim, neposredno pre nego što je lopta došla do defanzivca Reala, Benzema je najpre laktom zakačio Musu po licu, a onda ga i odgurnuo, pa je posle intervencije iz VAR sobe sudija Rohas pogledao snimak i poništo gol.

Valensija nije imala šut u gol tokom prvog poluvremena, a Real je od početka drugog pojačao pritisak i to je vrlo brzo donelo rezultat.

Igrao se 52. minut meča, Benzema je sa desne strane terena dodao loptu Marku Asensiju na oko 18 metara od gola, a ovaj poslao pravi projektil u suprotni ugao i Real je poveo sa 1:0.

Već u 55.  minutu Real je duplirao prednost. Ovoga puta Benzema je osvojio loptu na polovini Reala i odmah poslao napred za Vinisijusa koji je prototnjao levom stranom u kontranapadu, ušao u kazneni prostor i rutinski savladao Mamardašvilija - 2:0.

Međutim, samo par minuta kasnije nova velika briga za Real. Benzema se tokom još jednog munjevitog napada Madriđana i prilike koju je propustio na dodavanje Modrića požalio na bol u predelu zadnje lože, pa ga je trener Anćeloti odmah zamenio, a njegovo mesto zauzeo je Rodrigo.

Strasti su na terenu uzavrele u 72. minutu, kada je Gabrijel Paulista neshvatljivo grubo faulirao Vinisijusa i zaradio direktan crveni karton, pa je Valensija završila meč sa igračem manje!

Do kraja, Real je rutinski zadržao stečenu prednost, a raspoloženi Vinisijus je u nekoliko navrata svojim maestralnim potezima oduševljavao navijače, poigravajući se sa svojim čuvarima.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta dobijate bonus za kazino a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.