subota 01.05.2021.
22:57

Bodovi odlaze u Birmingem.

EPA-EFE/Shaun Botterill

Poslednji večerašnji meč 34. kola Premijer lige odigran je na ''Gudison Parku'', gde je Aston Vila kao gost savladala Everton sa 2:1.

Everton je tako propustio priliku da na tabeli makar privremeno preskoči Liverpul i Totenhem i ostao je na osmom mestu na tabeli sa 52 boda, dok se Vila probila na devetu poziciju sa 48 bodova.

Gosti su trijumf najavili vodećim golom u 13. minutu meča, kada je Votkins bio agresivan na polovini rivala, oduzeo je loptu defanzivcu Evertona i potom na najbolji način završio svoju akciju - 0:1.

Nije dugo trajala ova prednost Aston Vile, jer je samo šest minuta kasnije Kalvert-Luin doneo izjednačenje Evertonu - 1:1.

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala do 80. minuta meča, kada El-Gazi na asistenciju Traorea šalje loptu iza leđa golmana Pikforda, za konačnih 1:2. Bio je to prelep udarac sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane u suprotan ugao, a Pikford ga je svojom ''paradom'' samo dodatno ulepšao.