nedelja 22.01.2023.
22:40

Neverovatna utakmica.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa i Atalante remizirali su u Torinu rezultatom 3:3 u 19. kolu Serije A.

Juventus je u prethodnih devet dana doživeo dva teška udarca. Najpre je poražen od Napolija sa 5:1, potom mu je oduzeto 15 bodova zbog finansijskih malverzacija. Ipak, to ga nije sprečilo da večeras zajedno sa sjajnom Atalantom priredi pravi spektakl.

Videli smo dva preokreta, efektne golove i fenomenalne poteze Lukmana, Boge, Milika, Danila...

Atalanta je sa 35 bodova peta na tabeli, a Juve je u novonastaloj situaciji tek deveti sa 23 boda.

Gosti su furiozno otvorili meč i poveli već u petom minutu preko Ademole Lukmana. Nigerijac je dobio loptu od Boge, "prodao" nekoliko finti Aleksu Sandru, a onda udarcem sa nekih 12 metara proparao mrežu iza nemoćnog Ščensnog, za 0:1.

Juventus ovo nije obeshrabrilo, ušao je u "fajt" sa razigranim rivalima i preokrenuo je do poluvremena.

Anhel Di Marija je u 25. minutu izjednačio na 1:1 iz penala, a na 2:1 je povisio Milik u 34. minutu. Fađoli je uputio idealan centaršut sa desne strane, a Poljak se ušunjao iza leđa Toloiju i briljantnim udarcem iz prve matirao golmana Musa.

I kada je delovalo da će Juve usmeriti ovaj meč prema svom "koloseku", Atalanta ga je u svom stilu šokirala na startu drugog dela i napravila novi preokret.

Već u 46. minutu prelepa akcija, Lukman je uposlio Melea, a ovaj smireno poslao loptu na željeno mesto, za 2:2.

Maestralni Lukman je u 53. minutu pogodio za 2:3. Ponovo mu je asistirao Boga, a on je glavom smestio loptu u mrežu.

Juventus se ponovo vratio u 65. minutu. Bio je to slobodan udarac sa 18 metara, Di Marija je petom samo odložio loptu za Danila, a Brazilac ju je topovskim udarcem zakucao u mrežu, za 3:3

Do kraja su i jedni i drugi pretili, igrali su spuštenog garda i prosto je neverovatno kako se rezultat više nije menjao.

Filip Kostić je odigrao 61 minut za domaći tim. Zamenio ga je Federiko Kijeza.