ponedeljak 09.01.2023.
22:39

Izmena promenila sve.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fudbaleri Atalnte salavili su na gostovanju Bolonji sa 2:1, nakon preokreta, u meču 17. kola italijanske Serije A.

Nakon prvih 45 minuta nije izgledalo da će se "boginja provincije" dobro provesti večeras na stadionu "Renato Dal'Ara".

Bolonja je povela već u šestom minutu golom Rikarda Orsolinija, a Atalanta nije uputila niti jedan udarac u okvir gola domaćih u prvom poluvremenu.

Sve se promenilo u nastavku, a čovek preokreta bio je rezervista Žeremi Boga koga je trener Atalante Gasperini uveo na poluvremenu.

Nakon samo dva minuta igra u drugom delu Boga je asistirao Tonu Kompejnersu, a ovaj sjajnim udarcem sa distance poravnao rezultat.

Nastavila je Atalanta da pristika posle izjednačenja i to joj se isplatilo nakon 10 minuta. Boga je sjajnim prodorom napravio razliku, odlično asistirao Rasmusu Hojlundu koji je pogodio za veliki preokret.

Do kraja susreta Bolonja je imala terensku inicijativu, nekoliko solidnih pokušaja da stigne do izjednačenja, ali su bodovi otišli za Bergamo.