subota 28.11.2020.
22:39

Nije lako igrati na dva fronta...

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Samo tri dana pošto je kao gost savladala Liverpul u Ligi šampiona sa 2:0, Atalanta je večeras istim rezultatom poražena na svom terenu u devetom kolu Serije A protiv Verone.

Ovo je već treća uzastopna utakmica u italijanskom šampionatu koju Atalanta nije uspela da dobije, u prethodne dve je remizirala sa Interom i Specijom, pa je ostala na devetoj poziciji na tabeli sa 14 bodova.

Sa Ivanom Ilićem u startnoj postavi, a bez Darka Lazovića, koji se još oporavlja od koronavirusa, Verona je povela u 62. minutu, kada je Veloso realizovao jedanaesterac za gostujući tim.

Očekivao se odgovor Atalante, ali umesto toga, u 83. minutu odličan napad Verone, Veloso je uposlio Zakanjija, koji je lepo prihvatio loptu, a onda iskosa sa leve strane savladao Sportijela - 0:2.

Veroni je ovo četvrta pobeda u sezoni, kojom se probila na šestu poziciju na tabeli, sa 15 osvojenih bodova.