nedelja 18.09.2022.
19:55

Trener Rome isključen u 54. minutu.

EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Fudbaleri Atalante savladali su Romu na gostovanju rezultatom 1:0, u jednom od dva derbija sedmog kola italijanske Serije A.

Na "Olimpiku" je viđen tvrd, napet i težak meč, a trener gostiju Gasperini je nadmudrio Murinja i dobio ga baš u "murinjovskom" stilu.

Zatvorio je sve prilaze svom golu, naterao svoje igrače da se "potuku" sa Rominim, čekao je jedan bljesak u fazi napada, a on je došao u 35. minutu.

Hojlund je odigrao povratni pas za Skalvinija, a usledio je "hiruški" precizan udarac sa 18 metara, za 0:1. Bio je to prvi i jedini šut Atalante u okvir gola na utakmici.

U nastavku rovovska borba, Atalanta je defanzivno bila na fantastičnom niovu i Roma nije našla način da iz velikog broja pokušaja probije njen blok. Rezervista Šomurodov je u 90. minutu imao najbolju šansu, ali je izblokiran u ključnom trenutku.

Murinjo je pobesneo nakon jedne sudijske odluke u 54. minutu i dobio crveni karton.

Atalanta je sa 17 bodova prva na tabeli, a Roma je sada šesta sa 13.

U drugom derbiju ovog kola se od 20.45 sati sastaju Milan i Napoli.