Atalanta se ne šali i stigla je Napoli - Fiorentina pala u Bergamu za povratak na čelo tabele!

nedelja 02.10.2022.
19:51

Čovek odluke bio je Ademola Lukman.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Atalante pobedili su Fiorentinu na svom stadionu sa 1:0, u osmom kolu italijanske Serije A.

"Boginja provincije" se ovim trijumfom vratila na čelo tabele, koje sa po 20 bodova deli sa Napolijem.

Atalanta ove sezone igra nešto drugačije nego ranije. Trener Gasperini je sada defanzivu doveo do savršenstva, ne ide se na gol više kao pre i ovo joj je druga vezana minimalna pobeda, nakon one protiv Rome pre dve nedelje. Samo tri gola je primila ova ekipa u dosadašnjem delu prvenstva.

Ključni trenutak na meču dogodio se u 59. minutu, kada je Nigerijac Ademola Lukman na asistenciju Murijela, savladao golmana Terećana, za ispostaviće se konačnih 1:0.

Srpski igrači iz Fiorentine Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić bili su rezervisti. Jović i Terzić su dobili šansu u drugom poluvremenu, a Jović je u samom finišu propustio lepu priliku da svom timu donese bod.

Fiorentina je na 11. mestu sa devet bodova.