16:57

Ekipa Atalante je obezbedila učešće u Ligi šampiona sledeće sezone.

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Fantastičan završetak sezone ekipe Atalante.

Oni su danas savladali Đenovu rezultatom 3:4 i na taj način su došli do nedostižne prednosti u odnosu na petoplasirani Juventus, pa su obezbedili učešće u Ligi šampiona.

Zapata je doveo Atalantu u 9. minutu u prednost, da bi Malinovski povisio na 0:2 u 26. minutu. Već do kraja poluvremena je bilo 0:3, strelac je bio Gosens.

U nastavku smanjio je Šomurodov u 49. minutu, a onda je Pašalić povisio na 1:4.

Verovali ili ne, strepeli su gosti do kraja utakmice, Pandev je u 67. minutu smanjio na 2:4, a konačnih 3:4 postavio je Šomurodov u 85. minutu utakmice.

Ivan Radovanović je danas kao kapiten predvodio Đenovu.

U drugom meču koji je počeo od 15 časova danas ekipa Specije je savladala Torino rezultatom 4:1. Saponara i Nzola su doveli domaće u prednost u prvom poluvremenu u 19. i 41. minutu, da bi u nastavku Beloti dao nadu Torinu da mogu do povoljnijeg rezultata.

Ipak, do kraja Nzola i Erlik su postigli još po gol za Speciju za konačnih 4:1.

Specija je definitivno opstala u ligi, Torino će još malo morati da se pomuči do tog cilja.