nedelja 07.01.2024.
22:47

Ne preterano lepa utakmica u Rimu.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Fudbaleri Rome i Atalante remizirali su, 1:1, u meču 19. kola italijanske Serije A.

Prvo poluvreme donelo nam je puno uzbuđenja i oba gola, dok je u drugom utakmica izgubila na ritmu, a ni dobrih šansi nije bilo.

Povela je Atalanta već u osmom minutu. Aleksej Mirančuk je sjajno centrirao sa desne strane, a Teun Kopmajners sjajno skočio i glavom zatresao mrežu domaćina.

U nastavku prvog poluvremena Roma je bila bolji tim, a to se ekipi Žozea Murinja isplatilo. Emil Karsdrop je fauliran u kaznenom prostoru Atalante, a sudija Đanluka  Aurelijano posle VAR provere dosudio penal za Romu koji je u gol za izjednačenje pretvorio Paulo Dibala.

U nastavku nije bilo prilika, pa je meč završen nerešenim rezultatom. Završnicu meča začinio je trener "vučice" Žoze Murinjo koji je zbog protesta dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi vremena.