Sjajna Atalanta.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Velika pobeda Atalante nad Napolijem u derbiju 29. kola italijanske Serije A.

Bilo je 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, Gomez je imao dve šanse, na drugoj strani za Napoli Fabijan Ruiz pogađa, ali je dosuđen ofsajd.

Igrao se 47. minut kada je Atalanta povela. Nakon nekoliko loših akcija i jednih i drugih, lopta je došla do desne strane gde je bio Gomez, centrirao je ka Pašaliću koji je bio potpuno sam, pogodio je glavom za 1:0.

Samo devet minuta kasnije još veća prednost za Atalantu.

Bila je to najbolja akcija na utakmici, veliki broj duplih pasova, kao na igrici su odigrali fudbaleri Atalante, da bi na kraju Toloi uspešno na drugoj strani našao Gosensa koji uspeva da realizuje šansu - 2:0.

Napoli je napadao, ali nije uspevao da pronađe put do mreže Atalante, koja na kraju slavi veliku pobedu u borbi za odlazak u Ligu šampiona koja je sve bliže.

Napoli se praktično oprostio od Lige šampiona ovim porazom, a Ligu Evrope su već obezbedili pobedom u Kupu Italije.

Nikola Maksimović svih 90 minuta u dresu Napolija.