nedelja 22.09.2024.
18:10

Nova pobeda za tim Ernesta Valverdea.

EPA-EFE/ANGEL MEDINA G.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su ekipu Selte na svom "San Mamesu" rezultatom 3:1 u šestom kolu La Lige.

Heroj u pobedi Baskijaca bio je dvostruki strelac Guruzeta, dok je Injaki Vilijams upisao novu asistenciju, četvrtu ove sezone.

Već u četvrtom minutu Guruzeta je doneo prednost domaćima, a minut kasnije Selta je ostala bez povređenog Oskara Mingeze, koji je možda i najbolji igrač gostiju od početka sezone.

U 25. minutu Jago Aspas je izjednačio iz penala, da bi u 37. ponovo pogodio, ali je ovaj put gol poništen zbog ofsajda.

Dva minuta kasnije Atletik Bilbao je došao i do drugog gola, Berenger je asistirao, a Guruzeta opet pogodio za 2:1.

U nastavku se Selta nije branila i želela je da dođe do gola i potencijalnog boda, ali je sve bilo gotovo kada je u 80. minutu Injaki Vilijams ponovo bio asistent, a Đalo pogodio za konačnih 3:1.

Atletik Bilbao je sada treći sa 13 bodova, Real Madrid ima jedan više, a Barselona dva i svoj meč tek treba da odigra protiv Viljareala u gostima. Selta je osma sa devet bodova.