četvrtak 04.01.2024.
21:13

Loša vest jeste povreda reprezentativca Srbije Nemanje Gudelja.

EPA-EFE/Raul Caro

Fudbaleri Atletik Bilbaoa savladali su kao gosti ekipu Sevilje rezultatom 2:0 u okviru 19. kola španske Primere.

Domaćin je u dosadašnjem toku sezone promenio čak tri trenera, ali ni Kike Sančes Flores očigledno ne može da trgne ekipu koja je ovim porazom napravila ozbiljan korak unazad ka zoni ispadanja.

Atletik je poveo već posle prvih pola sata igre kada je Mikel Vesga iskoristio odličan centaršut De Galarete i savladao srpskog internacionalca Marka Dmitrovića.

Nevolje po Sevilju postale su još veće kada je reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj morao da napusti teren zbog povrede u finišu prvog poluvremena.

Krenuli su Andalužani na sve ili ništa, a to je bio idealan trenutak za kontranapade "lavova" koji su u 76. minutu zahvaljujući Aitoru Paredesu postavili konačan rezultat na Sančes Pishuanu.

Atletik je ovom pobedom stigao do 38. boda treće pozicije i mesta koje na kraju sezone vodi u Ligu šampiona, dok Sevilju čeka teška sezona pošto trenutno zauzimaju 16. poziciju sa 16 bodova.