23:26

Sve je rešeno u prvih 20 minuta.

. EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Atletik Bilbaa slave večeras u Pamploni.

Atletik je u drugom kolu španske Primere kao gost savladao Osasunu sa 2:0 i upisao prvi trijumf u novoj sezoni, iako je u poslednjih pola sata igrao sa igračem manje.

Oba pogotka viđena su u prvih 20 minuta. Atletik je poveo u 11. minutu kada je Niko Vilijams sjajno centrirao, a njegov stariji brat Injaki zatresao mrežu Osasune i doneo vođstvo svom timu.

Devet minuta kasnije bilo je 2:0 za Baskijce. Opet je u ulozi asistenta bio sjajni Niko Vilijams koji je driblinzima napravio pravi darmar po levom boku, a zatim u šesnaestercu pronašao napadača Gorku Guruzetu koji je udvostručio prednost Atletika.

Ostali su gosti sa igračem manje nakon punog časa igre kada je drugi žuti karton zaradio Oihan Sanset.

Pokušala je Osasuna da iskoristi brojčanu prednost, imali su domaćini nekoliko dobrih prilika, ali je fenomenalni golman Atletika Unai Simon sjajnim intervencijama sačuvao mrežu svog tima i sačuvao tri boda.

U poslednjim trenucima utakmice isključen je napadač Osasune Čimi Avila zbog oštrog i potpuno nepotrebnog starta nad Berengerom.