sreda 11.05.2022.
23:21

''Jorgandžije'' opravdale ulogu favorita.

EPA-EFE/Julio Munoz

Večerašnji program u okviru 36. kola španske Primere završen je utakmicom između Elćea i madridskog Atletika.

Favorizovani gosti su opravdali očekivanja i trijumfovali sa 2:0, čime je Atletiko preuzeo treće mesto na tabeli sa 67 bodova, jednim više od Sevilje koja je ranije večeras igrala bez golova na svom terenu sa Majorkom. Ujedno, Atletiko je i definitivno osigurao plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Mateus Kunja je u 28. minutu doneo prednost Atletiku, taj gol je obeležio prvo poluvfreme, a konačan rezultat ovog meča postavio je Rodrigo de Pol u 62. minutu utakmice.

U samom finišu meča, Anhel Korea je mogao da pobedu gostiju učini još ubedljivijom, ali je pogodio prečku, pa je ostalo 2:0 za Atletiko.

U nadoknadi vremena, još jedan odličan napad Atletika, Luis Suarez je umakao pažnji odbrane Elćea i iz drugog pokušaja zatresao mrežu, ali posle provere u VAR sobi, presuđeno je da je napadač Atletika bio u ofsajdu, pa ovaj gol nije priznat.

Dodajmo još da je Elće posle ovog poraza ostao na 14. mstu sa 39 osvojenih bodova.